Blog

Kategórie
 
 
 
 
 
 
 

Sme na križovatke... (časť 2./2)

Moja druhá kríza prišla viac menej logicky. Musela prísť. Čím viac sme nahliadli do pozadia tvorby oblečenia, tým viac sme zistili, aký je to masívny a komplikovaný proces, ktorý nevyhnutne potrebuje isté náklady. Čím dlhšie pracujeme s materiálmi a látkami, tým viac sa nám posúva pomyselná hranica a barometer kvality. Čím viac vnímame, ako funguje marketing vo fast-fashion priemysle, tým viac cítime, že marketing v slow-fashion je boj s veternými mlynmi. A takto by som mohla pokračovať ešte veľmi dlho, koľko „aha efektov“ sme vďaka 2 rokom rozbiehania značky oblečenia zažili. To človekom zamáva. A o čo teda vlastne ide?

 

Sme na križovatke... (časť 1./2)

V rozbehnutom kolotoči sa len s ťažkosťou dokážete rozhliadnuť a vyhodnotiť, ako sa vám páči okolie. Ste príliš zaneprázdnení samotným točením a rýchlosť kolotoča vás odpojí od vnímania časopriestoru. Tak nejak vnímam obdobie rozbiehania našej DONEE značky. V dennodennom kolobehu riešenia operatívy a výroby, logistiky objednávok, marketingu a administratívy (a to všetko popri inej práci a rodine) nie je niekedy čas sa ani najesť. Nie to ešte zamyslieť sa hlbšie, či tam, kde sme, sme správne. V tom najširšom zmysle slova, aké si človek vie len predstaviť. Ako som začala posledné dni s prichádzajúcimi sviatkami spomaľovať, dostala som sa viac k sebe. Myšlienky sa mi doslova predierali von a pýtali si moju pozornosť čoraz intenzívnejšie. A to až tak, že som si musela sadnúť a dať ich zo seba von. 

 

Kľukatá cesta k vlastnej látke

Tieto dni žijeme v DONEE radosťou z novej kolekcie, pre ktorú má prívlastok “naša” ešte o niečo hlbší význam. Vytvorili sme ju totiž z látky, ktorá je (aspoň zčasti) tiež naším dielom, pretože je potlačená našou autorskou grafikou. Rady by sme v tomto žurnále s vami zozdieľali cestu, ktorá viedla k naplneniu tohto nášho sna.


 
 

Kríza identity môjho šatníka na tretiu

Za posledné 3 roky ma životné okolnosti, materstvo a obdobia s ním spojené, prinútili od základov prehodnotiť môj, dovtedy konzistentne a dlhodobo budovaný, šatník. Keď som v 28-mičke otehotnela, môj šatník za roky pôsobenia vo firemnom formálnom prostredí s exaktne definovaným dresscodom pripomínal skôr šatník 45-ročnej businessmanky ako mladej baby. Ja som sa však v business šatách cítila ako ryba vo vode, nebol priestor a u mňa ani potreba si výrazne farebne či strihovo „vyskakovať“. Tehotenstvo však spravilo od 4.mesiaca u mňa doslova revolúciu. V priebehu par týždňov som prišla vzhľadom na v drieku upnuté strihy takmer o 90% svojich kúskov. Skrátka som ich cez bruško nezapla. Vtedy ešte ako nákupná maniačka som sa aj v duchu potešila, že mám vlastne objektívny a legitímny dôvod nakúpiť si nové veci. No prišlo veľké sklamanie, keď som pochopila, že s tou tehotenskou módou to vôbec nie je také ružové.

 
 

Uväznené v záhrade plnej ruží alebo ako sme fotili letnú kolekciu

Naša dlho pripravovaná letná kolekcia DONEE the Label pre budúce mamičky je už pripravená uzrieť svetlo sveta! :) Od samotného zhotovenia prvého prototypu je však ešte dlhá cesta, kým si môže nový kúsok od nás prvá zákazníčka reálne objednať. Od zdokonaľovania a úprav strihu, cez nacenenie, nafotenie až po úpravu fotiek a nahodenie jednotlivých kúskov na e-shop.

 

Všestranná mašlička ako symbol daru

Možno ste si viacerí z vás všimli, že v našom logu je v písmenku D ukrytá mašlička. Avšak možno len niektorí z vás vytušili jej skrytý význam. Jej umiestnenie v logu nie je totiž žiadna náhoda. Naša grafička využila mašličku ako symbol daru a o dare je celý príbeh za značkou DONEE the Label. U nás v DONEE vnímame ženu, ktorá čaká bábätko, ako obdarovanú ženu. A preto DONEE, pretože v preklade znamená „obdarovaná“ :)
 

 

Kto je za značkou DONEE the Label

Myslím, že je na čase, odhaliť vám kúsok z našej kuchyne, a prezradiť vám, kto sa skrýva za značkou DONEE the Label. Keby som to mala zhrnúť jednou vetou, za značkou DONEE the Label je jeden snílek-kreatívec-vizionár, jeden realista-makač-kritik a jeden praktik-detailista-doťahovač. Dokonale dopĺňame jedna druhú, a druhá tretiu a len vďaka tomu, že sme spojili sily, vám môžeme prinášať naše DONEE tehotenské kúsky.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia